Seyahat Bilgilendirmesi: COVID-19

Martı Hotels & Marina’s ailesi olarak, önceliğimiz misafirlerimizin, çalışanlarımızın ve iş ortaklarımızın sağlığı ve güvenliğidir. Bu nedenle Sağlık Bakanlığımızın ve Dünya Sağlık Örgütünün yayınladıgı COVID-19 genelgelerini yakından takip ediyor ve uyguluyoruz.

Martı Otelleri olarak bu zor zamanlarda siz değerli misafirlerimize mevcut rezervasyonlarıyla ilgili esneklik sağlama gayreti içerisindeyiz.

Bütün tesislerimizde ileri bir tarihte rezervasyonu olan misafirlerimiz, ön ödemeli daha kısıtlayıcı rezervasyonlar da dahil olmak üzere, 20 Mayıs 2020 tarihine kadar tarih değişikliği yapabileceklerdir. *(Bu tarih, mevcut koşullardaki gelişmelere göre şirketimiz tarafından değiştirilebilir.) Rezervasyon değişiklikleri otellerimizin uygunluk durumuna ve ücret farkına tabidir. Rezervasyonunuz hakkında bilgi almak için çağrı merkezimizle +90 850 533 13 37 numaralı telefondan ya da info2020@marti.com.tr adresi üzerinden iletişime geçebilirsiniz.

Online Seyahat Acentaları veya farklı üçüncü partiler tarafından rezervasyon yapmış misafirlerimizin rezervasyon değişiklikleri hakkında bilgi almak için rezervasyon yaptıkları şirketlere başvurmaları gerekmektedir.

*Önemli Bilgi:

Rezervasyon değişiklikleri ile ilgili bazı istisnalar geçerlidir. Özel etkinlik kısıtlamaları veya ulusal ve dini bayramlar içeren dönemler hariçtir. Rezervasyon yaparken veya rezervasyon değiştirirken geçerli şartlar veya istisnalar için lütfen tesisin fiyatlarını çağrı merkezi üzerinden kontrol ediniz.

Mevcut grup rezervasyon kapsamında olan bireysel rezervasyonlarınız için, lütfen rezervasyon sırasında belirtilen iptal koşullarını inceleyiniz. Daha fazla bilgi için grup organizatörü veya çağrı merkezimiz ile irtibata geçebilirsiniz.

Grup organizatörleri, grup sözleşmelerinin hüküm ve koşullarına ilişkin sorular için çağrı merkezimiz ile irtibata geçebilirler.

Hijyene verdiğimiz önem:

Martı Otelleri olarak, kuruluşumuzdan bugüne, tesislerimizin temizliği ve hijyeni birinci önceliğimiz olmuştur. COVID-19 virüsü sebebiyle, yerel ve uluslararası uzmanların ve yetkililerin tavsiyeleri doğrultusunda, yeni önlemler aldığımızı özellikle belirtmek isteriz. Tavsiye edilen talimatlara uyularak, tesislerimizde günlük hijyen çalışmaları gerçekleşmektedir. Sizi en kısa zamanda, tekrar tesislerimizde ağırlamaya hazırlanırken, Martı Grubu’nun aldığı aksiyonlar aşağıdaki gibidir:

Çalışanlarımızın sağlığı ve bilgilendirilmesi: Başarılı bir temizlik programı için personelimizin kendi sağlıkları, güvenlikleri ve eğitimine çok önem vermekteyiz. Odak noktalarımızdan bazıları:

• El Hijyeni: Nizami ve düzgün el temizliği, virüsün yayılmasına karşı en etkili eylemlerden biridir. Günlük toplantılarımızda çalışanlarımızın el temizliği konusunda oluşturduğumuz prosedürler çerçevesinde takibimizi yapmaktayız. Bu toplantılar çalışanlarımızın ve müşterilerimizin sağlığı açısından büyük önem taşımaktadır.

• Sürekli Eğitim: Yeni eklenen hijyen ve temizlik protokollerimizin yanı sıra, otel çalışanlarımız COVID-19 farkındalık eğitimlerine tabi tutulmaktadır.

• Sürekli Bilgi Akışı: Ekiplerimiz sürekli iletişimde kalarak ve bilgi paylaşımı sağlayarak son durumlar hakkında bilgi sahibi olmaktadır.

Temizlik Ürünleri ve Protokolleri:

• Otel Odaları: Misafirlerimiz ayrıldıktan sonra odalarımız her zaman uygun protokollere göre temizlenip dezenfekte edilmektedir. Mevcut durumla birlikte konuklarımızın güvenliğini sağlamak için ek protokoller eklenmiş ve uygulanmaktadır.

• Ortak Alanlar: Tesislerimizdeki temizlik birimlerimiz, ön büro, asansörler ve asansör düğmeleri, kapı kolları, umumi banyolar, çocuk oyun alanları ve oda anahtarları gibi yüksek temas noktalarına odaklanarak, ortak alanlarda temizleme ve dezenfeksiyon sıklığını arttırmışlardır.

• Çalışma Alanları: Personelimizin çalıştığı bölümlerde, temizlik sıklığını arttırmakta ve ön girişler, soyunma odaları, çamaşır odaları ve personel ofisleri gibi yüksek temas alanlarına özellikle dikkat etmektedirler.

Güncel bilgiler için Dünya Sağlık Örgütü’nün önerilerine bu linkten ulaşabilir veya yerel sağlık yetkilileriyle temasa geçebilirsiniz.

Önümüzdeki günlerde alacağımız yeni önlemler ve gelişmelerle ilgili olarak sizleri hızlıca bilgilendireceğiz. Size ve yakınlarınıza sağlıklı günler diler, Martı Otellerine bir sonraki ziyaretinizi Martı ailesi olarak dört gözle beklediğimizi bilmenizi isteriz.